يكشنبه, 01 بهمن 1396
عامل تاخیر در اجرای پروژه ها چيست ؟

رییس شورای اسلامی شهر زاهدان گفت: فقدان مدیریت واحد شهری و ناهماهنگی بین بخشی متولیان ایجاد زیرساخت ها، عامل اصلی تاخیر در اجرای پروژه های این شهر است.

به گزارش خبرگزاري سيب پرس ، عبدالواحد شهنوازی روز چهارشنبه هنگام سرکشی از پروژه های عمرانی شهرداری های منطقه 1 و 2 زاهدان افزود: مسوولان برق، آب و مخابرات این شهرستان با شهرداری هم افزایی لازم را برای اجرای پروژه های شهری ندارند.

وی بیان کرد: بارها اتفاق افتاده که در زمان اجرای پروژه های شهری از جمله تعریض خیابانها یا کانال سازی، وجود تیر برق یا شبکه های آب و مخابرات مشکلاتی برای متولیان پروژه بوجود آورده است.

او تاکید کرد: باید قبل از اجرای هر پروژه مسوولان شرکت های برق، آب و مخابرات با شهرداری در مورد مشکلات پیش رو بحث و تبادل نظر داشته باشند تا با یک تصمیم گیری واحد باعث بروز اخلال در برنامه های توسعه شهری نشوند.

او با اشاره به طرح تعریض خیابان ˈدانشجوˈ واقع در محدوده زندان مرکزی زاهدان گفت: عقب نشینی ساختمان و هموار کردن مسیر برای اجرای این طرح انجام گرفته و آماده آسفالت است اما وجود یک تیر برق در بین مسیر مشکلاتی ایجاد کرده است.

وی افزود: رفع این مانع از مسیر طرح تعریض خیابان دانشجو در گرو مصوبه جدید شورای شهر مبنی بر اخذ حق العرض از همه سازمان ها در بخش تعریض خیابانهای شهر است.

رییس شورای شهر زاهدان از اجرای طرح گسترده پیاده رو سازی و بهبود مبلمان شهری از سوی شهرداری های سه گانه خبر داد.

شهنوازی گفت: طرح پیاده رو سازی و ساخت مسیل برای هدایت آبهای سطحی شهر زاهدان با سرعت قابل توجهی از سوی شهرداری های سه گانه در حال انجام است.

شهردار منطقه 2 زاهدان نیز در این بازدید با اشاره به پروژه های در دست اجرای این نهاد گفت: تقاطع خیابان های ˈآزادگانˈ و ˈثاراللهˈ برای روان سازی ترافیک و جلوگیری از سوانح رانندگی اصلاح شده و بهسازی بوستان ˈآزادگانˈ نیز به اتمام رسیده است.

ˈداوود صفاییˈ اظهار داشت: در بودجه سال 92 شهرداری دو میلیارد و 500 میلیون ریال برای نگهداری از بوستان های شهری پیش بینی شده است تا بهسازی سایر بوستان های منطقه دو زاهدان نیز انجام گیرد.

وی بیان کرد: تا پایان امسال طرح پاکسازی و بهسازی کانال های آب چارباغ ˈجمهوری اسلامیˈ زاهدان نیز به اتمام خواهد رسید و در محل تقاطع خیابانها با این چارباغ نیز پل فلزی قرار خواهد گرفت.

او افزود: احداث بوستان پشت مدرسه ˈالکسˈ واقع در چارباغ جمهوری اسلامی نیز بیش از 50 درصد پیشرفت اجرایی دارد که تا پایان سال آماده بهره برداری می شود.

وی احداث و روکش آسفالت محور 20 متری منشعب از چارباغ جمهوری اسلامی به سمت دهکده المپیک را از دیگر طرحهای در دست اجرای شهرداری منطقه 2 زاهدان برشمرد.

شهردار منطقه 2 زاهدان با اشاره به اجرای طرح پیاده روسازی گفت: از 15 هزار مترمربع پیاده رو پیش بینی شده در منطقه زیر پوشش این نهاد، تاکنون 9 هزار مترمربع پیاده رو ساخته شده است.

شهردار منطقه 1 زاهدان نیز در این بازدید، آسفالت کوچه های واقع در خیابان ˈفلسطینˈ، اجرای طرح روان سازی ترافیک در چهارراه ˈخیامˈ، اصلاح هندسی تقاطع خیابان های ˈامام خمینیˈ و ˈآزادیˈ و ˈمصطفی خمینیˈ را از پروژه های در دست اجرای این نهاد برشمرد.

ˈعبدالغفور براهوییˈ با اشاره به طرح وسیع جمع آوری و هدایت آبهای سطحی در سطح شهر زاهدان گفت: احداث مسیل برای جمع آوری و هدایت آبهای سطحی محدوده خیابان ˈامام خمینیˈ، کف سازی مسیل خیابان ˈپاسدارانˈ، احداث مسیل در منطقه پشت فرودگاه و جدول سازی در تقاطع خیابان ˈمرادقلیˈ و چارباغ ˈکشاورزˈ در راستای اجرای پروژه جمع آوری آبهای سطحی شهر زاهدان در دست انجام است.

وی بیان کرد: همچنین برای بازگشایی مسیر تقاطع خیابان ˈچمرانˈ تا خیابان ˈجام جمˈ از 60 مورد تملک خانه برای تخریب، 35 مورد تملک انجام گرفته است تا عملیات اجرایی آن کامل شود.

نظر ها
افزودن جدید RSS
+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."