جمعه, 29 دی 1396
افزایش کشت هندوانه خارج از فصل ایرانشهر

سيب پرس : مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر با بیان اینکه امسال چهار هزار هکتار از زمینهای کشاورزی این شهرستان به کشت هندوانه خارج از فصل اختصاص یافت، گفت: سطح زیر کشت این محصول در مقایسه با سال گذشته 100 درصد افزایش داشت.

ˈبه گزارش خبرگزاري  سيب پرس ،‌ مجتبی پیری روز چهارشنبه استقبال خوب خریداران از هندوانه خارج از فصل ایرانشهر در بازارهای داخل و خارج از کشور را علت اصلی افزایش سطح زیر کشت آن عنوان کرد.

او اظهار داشت: آب و هوای مساعد ایرانشهر باعث شده کشاورزان در روزهای ابتدای زمستان کار کشت هندوانه زیر پلاستیک را در این شهرستان آغاز کنند.

وی با بیان اینکه کار برداشت هندوانه خارج از فصل در ایرانشهر از فروردین ماه آغاز می شود، افزود: در هر هکتار از زمینهای زیر کشت این محصول به طور متوسط 40 تن هندوانه برداشت می شود.

او پیش بینی کرد سال آینده بیش از 160 هزار تن هندوانه خارج از فصل از سطح اراضی ایرانشهر برداشت و روانه بازار داخل و خارج از کشور شود.

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: هزار و 500 نفر در این شهرستان در کار کاشت، داشت و برداشت هندوانه خارج از فصل فعالیت دارند.

پیری افزود: امسال برای نخستین بار هندوانه خارج از فصل کشاورزان ایرانشهر زیر پوشش بیمه قرار گرفت.

او بیان کرد: در سال زراعی 90-91 کشاورزان ایرانشهری 80 هزار تن هندوانه از سطح دو هزار هکتار زمین زیر کشت برداشت کردند که بیش از 30 هزار تن آن به کشورهای عراق، ترکیه و حوزه خلیج فارس صادر شد.

وی اضافه کرد: پارسال از محل فروش هندوانه خارج از فصل 120 میلیارد ریال عاید کشاورزان ایرانشهر شد.
نظر ها
افزودن جدید RSS
+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
امان الله  - تعامل   |2016-01-31
باسلام خدمت عزیزان ودوستان زحمت کش که در عرصه ی اطلاع رسانی وتوسعه سرزمین ایران وخصوصآ سرزمین دوست داشتنی سیستان وبلوچستان دست به قلم هستند از اطلاع رسانی وامار شما عزیزان ممنونیم البته دوستان کاش به مردم نیز اطلاع رسانی می کردید که برای رشد هر کیلو هندوانه چندمتر مکعب آب
زمین را مصرف می کند آن هم با این وضعیت کم آبی وخشکسالی ایران وخصوصآ استان سیستان وبلوچستان ،کاش جهاد کشاورزی به جای این کشت در استان فکر کشت جایگزین برای مردم می شدند وصنایع دستی را توسعه می دادند متاسفانه در جنوب استان کرمان هم تمامی اراضی زیر کشت هندوانه خارج از فصل می باشد
که هرساله چندین متر آبهای زیر زمینی در حال پایین رفتن است ).............امان الله از رودبار جنوب

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."