سه شنبه, 02 آبان 1396
نظارت برساخت و سازها در روستاها

سيب پرس : مدیرکل دفتر امور روستایی و شورای استانداری سیستان و بلوچستان گفت: رعایت ضوابط اجرایی و نظارت بر ساخت و سازهای روستاها باید با دقت انجام شود.

خبرگزاری فارس: نظارت برساخت و سازهای روستاها باید با دقت انجام شود

 

به گزارش خبرگزاری سيب پرس ،‌عبدالناصر مهرنیا صبح امروز در جلسه گردهمایی شوراهای اسلامی و دهیاران این شهرستان در فرمانداری زابل اظهار داشت: هم‌اکنون تعداد 2 هزار و 900 روستای بالای 20 خانوار در سیستان و بلوچستان وجود دارد.

وی با بیان اینکه پراکندگی و وسعت زیاد استان باعث شده روند خدمت‌رسانی به مناطق محروم به کندی صورت بگیرد بیان کرد:  انعکاس و جمع بندی مشکلات مردم و انتقال آن‌ها به مسئولان و از طرفی  توسعه و عمران و نظارت بر ساخت و سازها از وظایف ذاتی و اصلی دهیاران است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گفت: دهیاری به عنوان نهاد عمومی، خودکفا تعریف شده و باید درآمدزایی ایجاد کنند تا بتوانند توسعه منطقه را رقم بزنند.

وی با اشاره به اینکه داشتن برنامه برای دهیاری‌ها امری ضروری است، اضافه کرد: رعایت ضوابط اجرایی و نظارت بر ساخت و سازهای روستاها باید با دقت انجام شود زیرا همین روستاها هستند که در آینده با توجه به افزایش جمعیت و توسعه منطقه‌ تبدیل به شهر می‌شوند و باعث ایجاد مشکلات متعددی در برنامه‌‌ریزی شهری شده و روند توسعه را با معضلات رو به می‌کند.

مهرنیا با تاکید بر همراهی و مشارکت همه جانبه مردم با دهیاران گفت: دهیاری‌ها طی 8 سال اخیر راه‌‌اندازی شده که با همکاری مردم، شوراهای اسلامی و مسئولان منطقه، توسعه و آبادانی خوبی را در راستای خدمت به مناطق کم برخوردار رقم زدند.

وی با اشاره به وجود مشکلات متعددی در روستاها گفت: کارهای بزرگی برای توسعه مناطق روستایی انجام شده که آثار آن نیز در منطقه قابل دیدن است، اما تلاش کنیم تا مشکلات را در کمترین زمان ممکن حل کنیم.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورای استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: تاریخ کشور ما روزهای حماسی و حساس زیادی را بعد از انقلاب اسلامی سپری کرده که فقط با حضور و همراهی موثر بوده بوده است.

نظر ها
افزودن جدید RSS
+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."