يكشنبه, 06 خرداد 1397
هشدار پزشكي قانوني !!!

سيب پرس : مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان همزمان با سرد شدن هوا و نصب وسایل گرمایشی در منازل و اماکن تجاری و اداری نسبت به افزایش گازگرفتگی با مونوکسیدکربن هشدار داد.

خبرگزاری فارس: پزشکی قانونی سیستان ‌و بلوچستان در زمینه گازگرفتگی هشدار داد

 

 به گزارش خبرگزاری سيب پرس ، رضا عبدی اظهار داشت: مرگ ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن عمدتا در نیمه دوم سال به دلیل استفاده از وسایل گرمایشی افزایش می‌یابد، بنابراین می‌توان با رعایت نکات ایمنی و اطمینان از سلامت این وسایل زمینه کاهش هر چه بیشتر مرگ ناشی از مسمومیت با این گاز را فراهم کرد.

وی افزود: در هشت ماه سال 1391، سه نفر در این استان بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن جان خود را از دست دادند این در حالی است که آمار مرگ ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در کل سال 90، سه نفر بود.

مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان در ادامه با اشاره به اماکن تجمع گاز مونوکسیدکربن گفت: حمام، کابین وسایل نقلیه و مکان‌های سرپوشیده و فاقد تهویه مناسب شایع‌ترین اماکن گازگرفتگی هستند.

عبدی توصیه کرد: ضمن استفاده بهینه از وسایل گرمازا به توصیه‌های ایمنی در زمینه سالم بودن و استفاده صحیح از وسایل گرمایشی و مسیر خروجی گاز مونوکسیدکربن از دودکش این وسایل توجه کنند.

نظر ها
افزودن جدید RSS
+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."