جمعه, 04 اسفند 1396
حمايت مولوي عبدالحميد از مخالفان سوري

سيب پرس : مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی بار دیگر با سخنان مغرضانه حمایت علنی خود از سردمداران غرب را اعلام کرد.

بمولوي عبدالحميده گزارش خبرگزاري سيب پرس ، در آخرین موضوع گیری رسمی حتی سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به صراحت از حمایت دولت سوریه و عدم تغییر مواضع روسیه سخن گفت و شایعات مطرح شده در اینباره را تکذیب کرد. بهتر است ایشان در کسب خبر منابع خبری خود را عوض کنند و به جای اصرار بر انتشار اخبار العربیه در سایت مسجد مکی برخی واقعیت ها را از رسانه های کشورمان دریافت کنند

مولوی عبدالحمید و طیف وابسته به وی از همان ابتدا تحولات سوریه بارها همسو با رسانه های وهابی و صهیونیستی منطقه تفسیر کرده و به گونه ای عمل کردند که از نظام بشار اسد یک چهره خون ریز و ضد سنی و حتی غیر انسانی نمایش بگذارند.

امام جمعه مسجد مکی زاهدان این بار در شرایطی حمایت خود از مخالفان سوریه را اعلام کرد که جنایات این تروریست ها علنی شده و تمام دشمنان ایران و اسلام در گروه مخالفان حکومت بشار اسد قرار گرفته اند.

مولوی اسماعیل زهی در خطبه های نماز جمعه این هفته مسجد مکی زاهدان در توصیه ای به اصطلاح خیرخواهانه به مقامات جمهوری اسلامی خواستار پادرمیانی ایران برای کناره گیری بشار اسد از حکومت شده است.

وی دلیل اینکار را به رسمیت شناختن مخالفین بشار اسد توسط برخی کشورها و حتی عدم حمایت روسیه از دولت سوریه ، جلوگیری از کشتار بیشتر ، حفظ منافع ملی عنوان کرده است.

این درحالیست که چندی پیش باراک اوباما مخالفان سوریه را به رسمیت شناخت و هیلاری کلینتون از حمایت تسلیحاتی آمریکا به مخالفان بشار اسد سخن گفت . از آغاز تنش ها در سوریه ، این اولین باری نیست که مولوی عبدالحمید از مخالفان سوریه دفاع و نسبت به مواضع ایران در خصوص سوریه انتقاد می کند.

قتل عام مردم بیگناه سوریه توسط تروریست هایی که بوسیله کشورهای مخالف حکومت بشار اسد حمایت مالی و تسلیحاتی می شوند به صورت علنی و شفاف در رسانه ها موجود می باشد و این برکسی پوشیده نیست که مخالفان خواستار سرنگونی حکومت اسلامی بشار اسد در سوریه هستند.

جناب مولوی: در شرایطی که در صدر مخالفان بشار اسد دول مستکبر جهان قرار دارند، نقش شما در این میان چیست؟؟آیا شما فکر می کنید با سرنگونی بشار اسد حکومتی اسلامی در سوریه شکل خواهد گرفت؟ چرا بی خود و بی جهت با استفاده از موقعیتی که دارید، اقدام به جوسازی منفی با فراهم کردن خوراک رسانه های معاند می کنید؟

گفتنی است صحبتهای مولوی عبدالحمید  به سرعت صدر اخبار سایتها و وبلاگهای معاند قرارگرفته و نکته قابل تامل اینجاست که چرا این رسانه ها که  هویت آنها بر همگان اشکار است با نظرات مولوی عبدالحمید کاملا موافق و هم نظر هستند؟!!!!

در این حال برخود لازم میدانیم نکته ای را به جناب مولوی یادآوری کنیم ، ای کاش این سخن رهبری به گوشتان خورده بود که: “بدانید که چه کسی برایتان سوت و کف می زند هر موقع دشمن سوت و کف برایتان زد معلوم است که به خودی گل زده اید و مرتکب اشتباه شده اید.” اگرچه بارها صحبتهای مولوی عبدالحمید از سوی رسانه های معاند پوشش داده شده و مورد تمجید و تشویق آنها قرار گرفته است اما تاکنون شخص ایشان نسبت به حمایت آنها از وی هیچ مرزبندی مشخصی اعلام  نکرده است.

بحران سوریه وارد ماه بیستم خود می شود و سوریه اکنون در وضعیت یک جنگ داخلی تمام عیار قرار دارد .

مولوی عبدالحمید که به جریان افراطی اصلاح طلب نزدیک می باشد در نماز جمعه این هفته مسجد مکی خواستار پادر میانی ایران برای کنار رفتن بشار اسد شد!

وی دلیل اینکار را به رسمیت شناختن مخالفین بشار اسد توسط برخی کشورها و حتی عدم حمایت روسیه از دولت سوریه ، جلوگیری از کشتار بیشتر ، حفظ منافع ملی عنوان کرده است.

اما در اینباره تنها چند جمله کوتاه کافیست که نادرستی دلایل جناب عبدالحمید را عیان کند:

الف: تلاش برای به رسمیت شناختن مخالفین بشار اسد یک طرح آمریکایی بوده که محور ضد مقاومت منجمله عربستان و قطر و ترکیه بازگیران اصلی آن بوده اند.

ب: در آخرین موضوع گیری رسمی حتی سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به صراحت از حمایت دولت سوریه و عدم تغییر مواضع روسیه سخن گفت و شایعات مطرح شده در اینباره را تکذیب کرد. بهتر است ایشان در کسب خبر منابع خبری خود را عوض کنند و به جای اصرار بر انتشار اخبار العربیه در سایت مسجد مکی برخی واقعیت ها را از رسانه های کشورمان دریافت کنند.

ج: ایران بارها اعلام کرده است راه جلوگیری از خونریزی در سوریه عدم ارسال سلاح از طرف برخی کشورهای مرتجع عربی به مخالفین می باشد . بهتر است جناب ایشان در اینباره عربستان سعودی و قطر را ملامت و مواخذه کنند هر چند که نخواهند کرد!

د: اقتضای منافع ملی این است که از نظامی که سالها در مقابل رژیم صهیونیستی و حامی جریان حزب الله و حماس بوده و به نوعی خط مقدم جبهه ایران در مقابل اسرائیل بوده حمایت کرد نه از مخالفانش که با دوستان اسرائیل در یک کنفرانس عکس یادگاری می گیرند.

از سوی دیگر در حالی مولوی عبدالحمید طی ماه های اخیر بی رحمانه به دولت بشار اسد می تازند که این دولت تنها کشور عربی بود که در مقابل تجاوز ضدام حسین به ایران از جمهوری اسلامی حمایت کرد و در همان زمان کشورهای مانند عربستان سعودی رسما به رژیم بعث عراق پول هدیه دادند.

این در حالیست که تاکنون با وجود دها خیانت عربستان به جهان اسلام و مخصوصا جمهوری اسلامی یکبار ایشان به آل سعود انتقاد نکرده اند.

البته باز هم ظاهرا باید سخنان مولانا را از سر خیرخواهی و احیانا کم اطلاعی تفسیر کرد زیرا در غیر این صورت این سخنان معنای بدی در اذهان تداعی میکند!

نظر ها
افزودن جدید RSS
+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
علی  - پرچم دار داعش   |2015-05-24
اقای مولوی در گفتار خودت رعایت حریم را داشته باش که پرچمدار داعش نباشی
zahedan   |2015-05-07
هر کشور و مملکتی مردم خودشون حق انتخاب حکومتو دارن و همینطور ک میبینیم مردم سوریه پای رئیس جمهورشون ایستادن و بجای دخالت و حمایت از تروریستهای سوریه بهتره اقای مولوی به فکر اتحاد بین مردم استان خودش باشه.وحتما اینو میدونن که اگر اتحاد و امنیت وجود داشته باشه مردم از هرنظری
پیشرفت میکنن و ازشهرای بزرگ ایران عقب نمیوفتن هر چند علت محرومیت این استان بخاطر افرادیه ک بین این مردم تفرقهواختلاف میندازن.سنی و شیعه خودشون باید فهم ودرکشو داشته باشن که دیگرانو اجازه چنین دخالتهایی ندن
زاهدانی  - حامی داعش در ایران   |2015-02-12
میخوام بدونم که الان که نظر کشورهایی همچون آمریکا و فرانسه و ... با داعش در تضاد هست هم آقای مولوی خواستار کنار رفتن اسد هست یا نظرش تنها حامی قدیمی داعش در ایران عوض شده؟
حسین  - تفرقه   |2015-01-19
دوست عزیز حرف شما حاکی از تفرقه میباشد
بیایید با چشم انصاف به موضوع بنگریم
خدا حفاظت کند مولوی عبدالحمید را از چشم بدخواهانش
حمید   |2015-01-04
هدف مولوی جلوگیری ازخونریزی است شماهم دقت کنید یکطرفه قضاوت نکنید
جوینده حق   |2012-12-29
سلام.
جای تاسف است که انسانی دارای قوه تعقل چشم و گوش خود را بر روی همه حقایق ببندد
و آنهم صرفا جهت اینکه یک دولت و یا
پیروان یک مکتب آن را بلغور می کنند
دنباله رو و اشاعه دهنده آن باشد،همه مردم سوریه شده اند تروریست و بشار اسد منجی کشور سوریه،و راه نجات کشور ریختن بمب و موشک بر
روی مردم کشور.
خدایا زره ای انصاف و مروت به بشار و طرفدارانش عنایت فرما
امیر   |2012-12-20
کسانی که از اب و خاک ای سرزمین استفاده میکنند حق همچین اظهارنظری ندارندکه ازتروریستهای سوریه حمایت کنند

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."