شنبه, 01 ارديبهشت 1397
تكميل 5هزارپرونده متاقضي تسهيلات دراستان

سيب پرس : مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان از تشکیل و تکمیل تعداد 5 هزار پرونده متقاضی دریافت تسهیلات در قالب مشاغل خانگی در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سيب پرس ، محمد جهانتیغی در این رابطه گفت: از ابتدای سال تاکنون حدود 5 هزار نفر در اداره کل آموزش فنی‌ و‌ حرفه‌ای به منظور دریافت تسهیلات مشاغل خانگی نسبت به تشکیل و تکمیل پرونده اقدام کرده اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد متقاضی تنها  880 نفر موفق به دریافت این تسهیلات شده‌اند گفت: در حال حاضر بالغ بر 4 هزار نفر از این متقاضیان در انتظار دریافت تسهیلات مشاغل خانگی هستند.

وی با تاکید بر لزوم و ضرورت همکاری بانک های عامل در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی ادامه داد: بخش قابل توجهی از متقاضیان این تسهیلات را بانوان خود سرپرست، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان تشکیل می دهند.

جهانتیغی بسترسازی لازم به منظور توسعه مشاغل خانگی پایدار را بسیار ضروری و کارآمد توصیف کرد و گفت: ارایه آموزش های لازم  قبل از پرداخت تسهیلات به افرادی که خارج از صنوف اصلی کار خدمات رسانی را دنبال می کنند ثبات و پایداری در مشاغل خانگی را تضمین خواهد کرد.

مدیرکل آموزش فنی‌ و‌ حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: توجه به مشاغل خانگی به دلیل هزینه های کم در  تولید از جمله عدم اجاره بهای محل کسب و همچنین شرایط مطلوب در  تولید با  مشارکت اعضای خانواده یکی از عرصه‌های پر مخاطب اشتغال است.

 

نظر ها
افزودن جدید RSS
+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."