شنبه, 01 ارديبهشت 1397
وقتی تغییر استاندار خیلی مشکوک تر می شود!

تغييرات مشكوك استاندارسيب پرس : تغییرات چند ماه اخیر استانداران روز به روز سوال برانگیز تر و از سوی دیگر هدف های پشت پرده آن بیشتر نمایان می شود.

به گزارش سيب پرس  به نقل از مهر،  در این میان مباحث درباره تغییر استانداران سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی بیش از دیگر استانداران تاکنون سبب ایجاد شبهات فراوان شده و موضوعات مختلفی در رسانه ها در این باره مطرح شده است.

در همین حال عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اعلام اینکه به گفته وزیر کشور در جلسه این کمیسیون، تغییر استانداران ادامه خواهد یافت، گفت : زمانی رسیدگی مجلس به تغییرات استانداران اهمیت پیدا می کند که وزیر کشور عنوان می کند من نقشی در این جا به جایی ها ندارم.

عوض حیدرپور در گفتگو با مهر با اشاره به محورهای سئوالات خود از وزیر کشور مبنی بر تغییرات آتی در بدنه استانداری ها، نارضایتی نمایندگان مجلس از تغییر برخی استانداران و به کارگیری افرادی که پیشتر برای حضور در انتخابات مجلس نهم از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شده اند، به عنوان استاندار، اظهارکرد: بنده در کمیسیون از پاسخ آقای نجار قانع نشدم و منتظر تصمیم کمیسیون و در نهایت هیات رئیسه برای پاسخگویی وزیر کشور در صحن علنی مجلس هستم.

وی افزود: اگرچه جا به جایی در دولت و استانداری ها جزو وظایف قانونی و از حقوق دولت است، اما انجام این تغییرات در آستانه انتخابات و همراه کردن مسائل حاشیه ای با آن، شائبه هایی را در جامعه ایجاد می کند که مسئولان امر باید نسبت به آن پاسخگو باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که جابه جایی استانداران زمانی که با نارضایتی نمایندگان استان همراه می شود، وجیه نیست، تصریح کرد: متاسفانه اکنون درباره تغییرات برخی از استانداران یک نارضایتی که از مسائل حاشیه ای نشأت می گیرد، در بین نمایندگان به وجود آمده است.

وی ادامه داد: این جابه جایی وقتی به حدی زیاد می شود که شائبه های انتخاباتی را بروز داده و تقویت می کند، آیا نباید مورد بررسی قرار گیرد؟

حیدرپور در پاسخ به این سئوال که مگر غیر از جابه جایی های صورت گرفته در استانداری ها، تغییرات دیگری صورت خواهد گرفت، عنوان کرد: بنا به آنچه ما اطلاع یافته ایم و پاسخ هایی که وزیر کشور به سئوالات بنده در کمیسیون داد، جابه جایی های دیگری در استانداری ها در راه است.

وی یادآور شد: زمانی رسیدگی مجلس به تغییرات استانداران اهمیت پیدا می کند که وزیر کشور عنوان می کند من نقشی در این جا به جایی ها ندارم و بخش اعظمی از آن بر اساس تصمیماتی است که خارج از وزارتخانه گرفته می شود.

نماینده شهرضا ادامه داد: جای تاسف است که برخی از استاندارانی که امروز در راس امور استان های مختلف کشور قرار می گیرند، افرادی هستند که در انتخابات مجلس نهم از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شده اند.

حیدرپور در پاسخ به مهر که از او خواست نام این افراد را بیان کند، گفت: بهتر است فعلا از آنها نامی برده نشود.

نظر ها
افزودن جدید RSS
+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."