شنبه, 01 ارديبهشت 1397
داوطلبان‌ هلال احمر نیرو‌های عقیده هستند

سيب پرس : نماینده‌ ولی‌فقیه در سیستان ‌و ‌بلوچستان گفت: داوطلبان جمعیت هلال احمر نیروی سازمانی و موظف به کار نبوده بلکه آنها نیرو‌های عقیده هستند.

خبرگزاری فارس: داوطلبان‌ هلال احمر نیرو‌های عقیده هستند

به گزارش خبرگزاری سيب پرس ،  آیت‌الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در مراسم تجلیل از داوطلبان نمونه سیستان‌ و‌ بلوچستان در سرای تربیت‌ معلم رسالت زاهدان اظهار داشت: مردم در مقام تقسیم بر طبق آیات و روایت به چهار گروه تقسیم‌ می‌شوند.

وی لعیم، بخیل، سخی و جواد را گروه‌های مختلف مردم مطابق آیات و روایت دانست و افزود: کسانی که نه دیگران از آنها بهره‌مند می‌شوند و نه به خود بهره‌ می‌رسانند را لعیم می‌گویند این دسته‌ از افراد نه خود توانایی استفاده از توانمندی‌های خود را داشته و نه به دیگران اجازه استفاده از این توانمندی را می‌دهند، در گذشته قبل از انقلاب ما افرادی را داشته‌ایم که 170 میلیارد پول ذخیره داشته‌اند و باز هم ذخیره‌ می‌کرده‌اند.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: گروه دوم که بخیل اطلاق می‌شوند خود بهره‌ ‌برده ولی دیگران از وجود وی استفاده نمی‌کنند و البته گروه سوم که سخی می‌باشند، به اتفاق خود و دیگران از توانمندی‌ها استفاده کرده و در زندگی خودشان رفاه را فراهم و برای دیگران هم این کار را می‌کنند، اسلام برای این افراد حق زیادی قائل شده است.

سلیمانی با بیان اینکه گروه‌ چهارم (جواد) دیگران را بر خود مقدم می‌شمارند اظهارداشت: سوره ابرار به معنی داوطلب است، داوطلبان کسانی نیستند که از بیکاری مطلق و برای سرگرمی آمده باشند، آنها گرفتاری دیگران را برگرفتاری خود مقدم می‌شمارند.

وی با طرح پرسشی مبنی بر اینکه آیا برادران هلال‌احمری که به خراسان جنوبی رفتند، بیکار بوده و یا نیاز به زندگی نداشتند، تصریح کرد: این افراد با مردانگی و جوانمردی به عنوان داوطلب اعزام ‌شدند، داوطلبی نشات گرفته از روح از خودگذشتگی است.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هلال‌احمر با روحیه از خودگذشتگی شکل گرفته‌ است، بیان داشت: داوطلبان نیروی سازمانی و موظف به کار نیستند.

سلیمانی در ادامه با اشاره به دو نوع نیروی تحت همکاری در جبهه‌های حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس، با عنوان نیروی عقیده و وظیفه، گفت: در جبهه، نیروهای عقیده هیچ تکلیفی نداشتند و از روی ایمان حاضر می‌شدند، نیروی وظیفه هم به اجبار و از سر تکلیف باید می‌بود لذا داوطلبان‌ ما نیرو‌های عقیده هستند.

بر اساس این گزارش، ظهر امروز با حضور رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر کشور و نماینده‌ ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زاهدان و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان از 80 داوطلب نمونه سیستان‌ و‌ بلوچستان تقدیر شد.

نظر ها
افزودن جدید RSS
+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."