سه شنبه, 03 مهر 1397
مدارک هویتی خود را حفاظت کنید

دزد مدارك هويتيسيب پرس‌: در پی دستگیری باند جعل شناسنامه که به بهانه تهیه مدارک هویتی و عکس دار نمودن شناسنامه از مراجعان اخاذی می نمودند ، مدیر کل ثبت احوال سیستان و بلوچستان اعلام کرد: تمامی خدمات سجلی از قبیل صدور شناسنامه نوزاد، عکس دار نمودن شناسنامه، تعویض شناسنامه، ثبت نام کارت ملی، صدور کارت ملی و . . . فقط در محل ادارات و نمایندگی های ثبت احوال و در صورت مراجعه حضوری شخص صورت می گیرد و خدمات به افراد غیر از صاحب شناسنامه داده نخواهد شد و فعالیتهایی که خارج از ادارات ثبت احوال صورت بگیرد جرم محسوب شده و با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری سيب پرس، علي زاهدی نیا عنوان کرد: به دلیل اهمیت مدارک سجلی و هویتی افراد سودجو همیشه سعی می کنند با روش های مختلف و با ایجاد رابطه دوستی با مراجعین ، عنوان می کنند به مسائل ثبت احوال آشنایی دارند و یا در قبال دریافت مبلغی اندک و بدون نیاز به حضور فرد نسبت به انجام خدمت سجلی آنان اقدام خواهند نمود ، که پس از دریافت مدارک سجلی افراد ، به صورت غیر قانونی نسبت به جعل شناسنامه و یا عکسدار نمودن آن اقدام می نمایند و متقاضی بدون اطلاع پس از مراجعه مجدد به ادارات ثبت احوال به جرم جعل و مخدوش نمودن شناسنامه به مراجع قضایی معرفی می گردد.

مدیر کل ثبت احوال استان در ادامه گفت: متقاضیان و مراجعین خدمات سجلی به هیچ عنوان به افرادی که خارج از ثبت احوال ادعای انجام خدمات سجلی را می نمایند اعتماد نکنند و از تحویل مدارک سجلی خود از قبیل شناسنامه ، کارت ملی و  . . .  به این افراد جددا خودداری نمایند، چون در صورت مشخص شدن جرم خود فرد به عنوان شریک جرم به مراجع قانونی معرفی خواهد شد و مشکلات بسیاری را برای فرد ایجاد خواهد نمود.

زاهدی نیا با اشاره به وجود 40 اداره و نمایندگی ثبت احوال در سطح استان و 8 نمایندگی فعال در بیمارستانهای استان گفت: ثبت احوال در سالهای گذشته توانسته است در تمامی بخش ها دور افتاده نسبت به راه اندازی ادارات ثبت احوال اقدام نماید تا از مشکلات مردم در خصوص مراجعه به شهرهای دیگر کاسته و خدمات رسانی را برای مراجعین سهل و آسان نماید ، همچنین با راه اندازی 8 نمایندگی در بیمارستانها حتی نیازی به مراجعه متقاضیان به محل ادارات نیز وجود ندارد و در کمترین زمان ممکن خدمات به مراجعین صورت می گیرد.

نظر ها
افزودن جدید RSS
+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."