جمعه, 04 خرداد 1397
امسال يك ميليون تن خرما برداشت مي‌شود مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

دبير انجمن خرما از پايان برداشت رطب و ادامه برداشت خرما تا نيمه مهر ماه خبرداد و پيش‌بيني كرد: ‌ميزان برداشت اين محصول در سال جاري به يك ميليون تن برسد.

علي اصغر موسوي در گفت‌وگو با خبرنگار كشاورزي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: ‌امسال در پي افزايش تقاضاي مصرف به دليل مصادف شدن با ماه رمضان، برداشت خرما زودتر از سال‌هاي گذشته آغاز شد و از اواخر تيرماه باغداران چيدن محصول را در پيش گرفته‌اند.

موسوي با اشاره به اينكه ‌استان‌هاي خرماخيز كشور خوزستان، سيستان و بلوچستان، بوشهر، كرمان و فارس هستند، يادآور شد: برداشت خرما در استان‌هاي سيستان و بلوچستان و هرمزگان به اتمام رسيده اما در استان‌هاي خوزستان، بوشهر و فارس همچنان ادامه دارد.

دبير انجمن خرما با اشاره به توليد 800 هزار تني خرما در سال گذشته پيش‌بيني كرد: ‌ميزان برداشت اين محصول در سال جاري به يك ميليون تن برسد.

وي قيمت‌هاي خرما در بازار مناسب عنوان و اظهار كرد: ‌نرخ خريد خرما از باغداران نسبت به سال گذشته بهتر شده و نيازي به خريد تضميني نيست.

نظر ها
افزودن جدید RSS
+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."