جمعه, 04 خرداد 1397
سوءبرداشت جریان انحراف از دیدار رهبری مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

جریان انحرافی پس از یک دوره رخوت اجباری ناشی از افتضاح‌هایی چون قهر رئیس‌جمهور و افشای دست داشتن افراد وابسته به این جریان در مفاسد بزرگ اقتصادی، هم‌اینک با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲، مجددا به دنبال گسترش تحرکات سیاسی و رسانه‌ای خود است.

در همین راستا از چند هفته قبل، ده‌ها سایت زنجیره‌ای با اهدافی چون تطهیر سران جریان انحرافی، توجیه حمایت احمدی‌نژاد از مشایی و یارانش، انکار وجود جریان انحرافی و منحرف بودن دار و دسته مشایی و هجمه به اصولگرایان منتقد جریان انحرافی، فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

از سوی دیگر هم دوباره مشایی در حال آفتابی شدن در رسانه‌ها است و رئیس‌جمهور نیز مجدداً اظهارات «ایران»محور خود را شروع کرده است که تمامی این تحرکات نشانه دور جدید فعالیت جریان انحرافی است که هدف غایی آن نیز مشخص است: گذراندن مشایی از فیلتر شورای نگهبان برای انتخابات سال آینده و نهایتاً پیروزی وی! و تداوم صدارت دولتمردان فعلی!

در راستای همین سناریو، مشاهده می‌کنیم که رسانه‌های جریان انحرافی با تفسیر به رای سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هیئت دولت با ایشان، تقلا دارند اینگونه القا نمایند که چون رهبری از دولت تعریف کرده‌اند، پس این تعریف به منزله رد منحرف بودن احمدی‌نژاد و مشایی و یارانشان است.

البته این روند استناد به سخنان رهبر معظم انقلاب، سابقه‌ای چندساله دارد. متاسفانه شاهد بوده‌ایم که در سال‌های اخیر حامیان دولت، جملات رهبر معظم انقلاب اسلامی در تمجید از رویکردهای مثبت دولت و رئیس‌جمهور همچون ساده‌زیستی و مردم‌مداری را دستمایه توجیه سایر اقدامات دولت و احمدی‌نژاد ساختند و به تدریج دایره این توجیه را به تحرکات گروهک انحرافی گسترانده‌اند و هم‌اینک نیز سخنان رهبر انقلاب درباره شاکله دولت را به منزله منحرف نبودن منحرفان، تفسیر می‌کنند.

* یک مقایسه

حال که این جماعت منحرف برای توجیه مفاسد و کژروی‌های خویش به تفسیر غلط سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی روی آورده‌اند، چاره‌ای نیست که یک حقیقت تلخ را به آنان در قالب یک سوال گوشزد کنیم.

آیا جماعت منحرف می‌دانند که پس از اعلام وابستگی و حمایت آقای رئیس‌جمهور از جریان انحرافی و اقدامات مشایی، دیگر از تمجیدهای مستقیم رهبری عزیز از شخص رئیس‌جمهور خبری نیست؟ مروری بر بیانات رهبر معظم انقلاب نشان می‌دهد که پس از ماجرای مقاومت احمدی‌نژاد در برابر حکم عزل مشایی در سال ۱۳۸۸، تعاریفی که رهبری انقلاب از شخص رئیس‌جمهور در دوره دولت نهم می‌کردند، به تمجید از حرکت کلی شاکله دولت تغییر پیدا کرد. آیا این تغییر، برهان کافی برای نادرست بودن حمایت‌های رئیس‌جمهور از مشایی و جریان انحرافی نیست؟

برای ارزیابی بهتر، جماعت منحرف را به خواندن جملاتی از یکی از سخنرانی‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال ۱۳۸۵ دعوت می‌کنیم و از آنها می‌خواهیم این سخنان را با فرمایشات ایشان در دوره اخیر دولت که آقای احمدی‌نژاد به سمت منحرفان سوق پیدا کرده مقایسه کنند:

* خوشبختانه يك دولت مردمى و پايبند به ارزشهاى دينى هم سرِ كار است. خود رئيس جمهور با شيوه و منش مردمى، با ساده‌زيستى، با دلبستگى كامل به ارزشهاى اسلامى، با شجاعت و اعتمادبه‌نفس، در ميدان كار و تلاش است.

* اجزاى دولت و خود رئيس جمهور، كمربسته‌ى خدمت به مردم مشغول كار هستند. ابتكار عمل را - هم در مسائل كشور و هم در مسائل بين‌المللى - در دست دارند.

* رئيس جمهور، اهل كار، اهل ابتكار، اهل خدمت، اهل عمل، وارد ميدان و خسته نشو است؛ اين، افقها را روشن مى‌كند.

* خوشبختانه مى‌بينيد امروز مسئولان كشور، خود رئيس جمهور در رأس آنها، به معناى واقعى كلمه، همه‌ى وقتشان را دارند براى مردم صرف مى‌كنند.

* چندى پيش رئيس جمهور محترم از مطبوعات گله كرد كه بدگويى مى‌كنند، بددهنى مى‌كنند، لجن‌پراكنى مى‌كنند؛ و بعضى از مطبوعات اعتراض كردند. من معمولاً مطبوعات را مى‌بينم؛ من حق را به رئيس جمهور دادم.

منبع:‌ بيانات رهبر معظم انقلاب در ديدار مردم گرمسار ۱۳۸۵/۰۸/۲۱

حال به مرور فرامین رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با هیئت دولت می‌پردازیم. در این سخنرانی نیز همچون فرامین اخیر ایشان، خبری از تمجید از شخص رئیس‌جمهور نیست. حتی شاهد عتاب‌های صریح ایشان به دولت در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی هستیم.

ختم کلام آن که جریان منحرف باید بفهمند که نمی‌توانند با تفسیر به رای سخنان رهبر انقلاب که ناظر به روند کلی حرکت دولت‌های نهم و دهم است، برای تایید تحرکات مفسدانه و مغرضانه دو سه سال اخیر خود، سوءاستفاده کنند. ضمناً این مقایسه برای شخص آقای رئیس‌جمهور هم مفید خواهد بود تا شاید تامل کند چرا دیگر از آن تمجیدهای رهبری خبری نیست؟ آیا نه این است که هرچه احمدی‌نژاد به جریان مشایی بیشتر نزدیک شده، از ولایت مطلقه فقیه دورتر گشته است؟

نظر ها
افزودن جدید RSS
+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."