جمعه, 04 خرداد 1397
جزئیات حادثه اتومبیل حامل وزیر مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

حوادث جاده ای کشور در نهایت دامن علی نیکزاد وزیر مسکن و شهرسازی را گرفت و با واژگونی خودروی این عضو کابینه دولت وی برای مدت کوتاهی باید در خانه به استراحت اجباری بپردازد.

به گزارش جهان به نقل از مهر، برنامه کلان دولت برای تکمیل طرح‌های مسکن مهر ماندگار به ویژه در استان تهران و حاشیه سایر کلانشهرهای کشور و بازدیدهای سرزده وزیر مسکن و شهرسازی در نهایت برای این عضو کابینه دولت دهم دردسرساز شد.
بر این اساس ساعت 9:10 روز پنج شنبه 12 مرداد ماه در مسیر تهران – دماوند، لاستیک خودروی حامل علی نیکزاد وزیر مسکن و شهرسازی دچار ترکیدگی و در نهایت خودروی این مقام دولتی پس از برخورد با گارد ریل اتوبان، واژگون شد.

سرهنگ کورانی فرمانده پلیس راه شرق استان تهران در تشریح جزئیات این حادثه به مهر، گفت: خودروی وزیر راه و شهرسازی صبح روز گذشته در جاده دماوند به علت تخطی از سرعت مجاز و عدم توانایی کنترل وسیله نقلیه دچار سانحه شد.

این مقام انتظامی تاکید کرد: اخبار منتشره در مورد ترکیدگی لاستیک خودرو صحت ندارد و در بررسی صحنه تصادف خط ترمز چند ده متری خودرو حامل وزیر مشاهده می شود ضمن اینکه خودرو هیچ گونه نقص فنی نداشته است و کارشناسان با بررسی صحنه سرعت غیر مجاز و عدم توانایی کنترل خودرو را علت اصلی وقوع این حادثه اعلام کردند.

اخبار تکمیلی از سانحه اتومبیل حامل وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد مسکن کشور در جاده دماوند – تهران، حاکی از سلامت علی نیکزاد و مصدومیت علیرضا تابش است.

خودرو لندکروز واژگون شده وزیر مسکن و شهرسازی  چهار سرنشین داشت که حال عمومی وزیر مسکن شهرسازی مساعد گزارش شده اما علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن کشور به بیمارستان سوم شعبان دماوند منتقل  و دو سرنشین دیگر به صورت سرپایی مداوا شدند.

در نهایت علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن کشور که به دلیل سانحه اتومبیل حامل وزیر راه و شهرسازی در بیمارستان بستری بود، مرخص شده و به منزل منتقل شد.

به گفته فرمانده پلیس راه شرق استان تهران، در این سانحه رانندگی که به علت سرعت غیر مجاز به وقوع پیوست با عملکرد به موقع کیسه‌ های هوای خودرو، آسیب جدی به وزیر مسکن و همراهان وی وارد نشده، اما وزیر به بیمارستان‌‌ شهید چمران تهران و رئیس بنیاد مسکن کشور به بیمارستان سوم شعبان دماوند منتقل شدند.


جزئیات بیشتر از حادثه از زبان فرماندار دماوند
فرماندار شهرستان دماوند نیز در گفتگو با مهر بیان کرد: ضربه وارده به رئیس بنیاد مسکن کشور از ناحیه پشت گوش بود که توسط متخصصان گوش و حلق و بینی بیمارستان سوم شعبان چکاپ و معاینات کامل انجام شد و خوشبختانه اعلام شد که وی جراحت جدی نداشته است.

علیرضا قاسمی فرزاد افزود: با این حال، رئیس بنیاد مسکن کشور علیرغم اعلام مرخصی و اجازه انتقال به منزل، حوالی ظهر با یک دستگاه آمبولانس از دماوند، به بیمارستان چمران تهران منتقل شد.

وی در خصوص علت این حادثه رانندگی و برخورد لندکروز حامل وزیر و همراهانش با گاردریل کنار جاده که منجر به واژگونی اتومبیل شد، اظهار داشت: یک دلیل این حادثه می تواند شیب تند جاده دماوند در حوالی پروژه مسکن مهر "مهرآباد" رودهن باشد که علیرغم عدم امکان سرعت بالای 120 کیلومتر در ساعت در این مکان، کنترل اتومبیل را سخت می کند.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: دومین دلیل نیز می تواند خواب آلودگی راننده حامل وزیر و همراهانش باشد که سحرگاه پنج شنبه از تهران به سوی فیروزکوه حرکت کرده و از پروژه مسکن مهر این شهرستان بازدید کردند.

وی بیان داشت: به هرحال، باید دلیل این حادثه رانندگی به دقت مورد بررسی قرار گیرد ولی عدم امنیت جاده دماوند – تهران که در برخی سایتها مطرح شده، دلیل این سانحه نبوده است.

قاسمی فرزاد ادامه داد: خدا را شاکریم که وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد مسکن کشور در سلامت به سر می برند و آسیب دیدگی جدی نداشته اند و به خیر گذشته که همین مسئله مهم، مایه شکر الهی است.


استراحت اجباری وزیر راه در منزل
پیگیری‌های مهر، حاکی از آن است که وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد مسکن کشور که تا عصر پنج شنبه در بیمارستان سهید چمران واقع در خیابان صنایع(اقدسیه) تهران بستری بودند، پس از آزمایشات کامل و نداشتن مشکلی حاد، از این بیمارستان نیز مرخص شده و راهی منزل شدند تا به دلیل کوفتگی بدن و آسیبهای جزیی دیگر، در منزل به استراحت بپردازند.

نظر ها
افزودن جدید RSS
+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."